Академик Пловдив постигна първа победа в редовния сезон в Националната баскетболна лига при мъжете.

В мач от четвъртия кръг на шампионата Академик победи като гост Шумен с 80:78 точки (20:17, 22:22, 24:18, 14:21).

За тима на Шумен това бе трета загуба за сезона, като отборът остава със само един спечелен мач.

Трима баскетболисти на Академик завършиха мача с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе американският център Майкъл Тейлър Криймър с 19 точки. Той  завърши с "дабъл-дабъл“, след като добави в актива си и 12 борби.

Сънародникът му Джъстин МакКол реализира 15 точки, с колкото приключи и още един американец Джейлън Минет.

За тима на Шумен с "дабъл-дабъл“ приключиха американецът Брайън Камерън (32 точки и 10 борби) за 33:54 минути на площадката, както и белгиеца Джъстин Кохайда (12 точки и 13 борби).