Исландия разби Израел с 4:1 след обрат от 0:1 в среща за определяне на финалист в плейофите за ЕВРО 2024.

Двубоят се игра на стадион "Ференц Сусе" в Будапеща, Унгария.

Израел поведе в резултата с гол на Еран Захави от дузпа в 31-ата минута, но исландците направиха пълен обрат чрез Алберт Гудмундсон в 39-ата и Арнор Траустасон в 42-ата минути.

Към края на второто полувреме Израел пропусна да изравни от дузпа като този път Захави сгреши. Това се случи в 80-ата минута, а само 7 преди това Ревиво получи директен червен картон, оставяйки символичните домакини с човек по-малко.

Това окрили гостите, които вкараха нови две попадения, за да лишат интригата в двубоя. Те бяха на Гудмундсон в 83-ата и 87-ата минути, с което играчът на италианския Дженоа оформи своя хеттрик.

В директна битка за ЕВРО 2024 Испандия ще играе Украйна, която победи Босна и Херцеговина.