Ерлинг Холанд отбеляза 2 попадения при първата победа на тима на Норвегия в квалификационната кампания за ЕВРО 2024, което ще се проведе в Германия догодина.

Скандинавците надделяха над Кипър като домакини с 3:1 и вече имат 4 точки в група "А". Кипър са последни без спечелена точка.

Играчът на Рома Ола Солбакен откри резултата с попадение в 12-ата минута, а Холанд покачи за 2:0 в началото на втората част от дузпа.

Само 4 минути след това голмайсторът във Висшата лига на Англия за изминалия сезон вкара второто си попадение, с което даде класическа преднина за Норвегия.

Кипър върнаха едно попадение чрез Григорис Кастанос.

В другия мач от групата Шотландия затвърди първото място в групата, побеждавайки Грузия с 2:0 като домакин в мач, играл се под проливен дъжд на Острова.

Срещата дори беше спирана на няколко пъти.