Отборът на Украйна победи като гост Северна Македония с 3:2 в мач от група "С“ на квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Гостите направиха пълен обрат за по-малко от половин час, след като до 62-ата минута изоставаха с 0:2.

С попадения на Енис Барди от дузпа в 8-ата минута и на Елиф Елмас в 39-ата тимът на Северна Македония поведе с 2:0.

Илия Забарний в 62-ата минута сложи началото на обрата за украинците. В 67-ата минута Юхим Конопля се възползва от подаване на най-добрия за гостите Михайло Мудрик и изравни резултата. В 72-ата минута домакините останаха с десет души, след като Висар Муслиу получи втори жълт и червен картон.

В 83-ата минута Виктор Циганков донесе пълния успех на тима на Украйна след нова асистенция на Мудрик.

В класирането в групата лидер е Англия с 9 точки от три изиграни мача, пред Италия, Северна Македония и Украйна с по 3 точки от по 2 мача. Малта е на последното място с 0 точки от 3 мача.