Тимът на Литва продължава с добрите игри в последните дни. Скандинавците завършиха 2:2 като домакин с лидера Унгария в нашата група "G" на европейските квалификации за шампионата на Стария континент, който ще се проведе догодина в Германия.

Литовците спечелиха преди дни срещу България с 2:0 в София.

Головете днес отбелязаха Федор Черних в 20-ата и вкаралия и двете попадения срещу "лъвовете" - Пиюс Ширвюс в 36-ата. Асистенциите бяха на Гирдвайнис и Гинейтис

За гостите точен от дузпа в 67-ата минута беше звездата на английския гранд Ливърпул - Доминик Собослай. Крайното 2:2 оформи Барнабаш Варга в 82-ата след подаване на Собослай.

В началото на второто полувреме попадение на Гитис Пауалускас беше отменено от ВАР поради засада.

С равенството Литва събра актив от 6 точки. Тимът се намира на 4-о място. Унгария можеше още днес да си осигури участие на Еврофиналите догодина, но за тази цел трябваше да победи скандинавците. "Маджарите" имат 14 точки и са на върха в подреждането на този поток.