Украйна ще играе на Европейското първенство след като обърна Исландия от 0:1 на 2:1 във финален плейоф за класиране на най-престижния национален футболен форум на Стария континент.

Двубоят се проведе на "Тарчински арена" във Вроцлав, Полша.

Гостите откриха резултата чрез нападателя на Дженоа Алберт Гудмундсон. Той се разписа в 30-ата минута.

Символичните домакини върнаха едно попадение в 39-ата чрез нападателя на Валенсия Яремчук, но то не беше зачетено от ВАР поради засада.

През втората част Виктор Циганков изравни. Това се случи в 54-ата минута, а халфът на Челси Михайло Мудрик направи обрата пълен, вкарвайки в 84-ата. И двете асистенции за украинските голове бяха на Георгий Судаков.

Преди дни Украйна обърна по този начин и Босна и Херцеговина в полуфинален плейоф.