Мегазавездата на световния футбол Кристиано Роналдо отбеляза 2 попадения до почивката в европейската квалификация от група "J" срещу Босна и Херцеговина.

Резултатът на мача, който се играе пред 15 292 зрители, заели седалките на стадион "Билино Полье" в Зеница, на почивката е 0:5 в полза на "иберийците".

Роналдо откри резултата от дузпа в 5-ата минута. Отново той беше точен в 22-ата след асистенция на Жоао Феликс. С това той вече има127 гола за Португалия, 75 след като е навършил 30 години, а от началото на 2023-а година Кристиано вече изпревари Ерлинг Холанд на върха по попадения за клубен + национален отбор.

Той вече има 40 срещу 39 за норвежеца. Общо попаденията на Роналдо са 859, а за Португалия той играе в рекордния 203-и мач.

Останалите 3 гола до почивката отбелязаха Бруно Фернандеш в 25-ата, Жоао Кансело в 32-ата Жоао Феликс в 43-ата минута.