Хърватия победи с 1:0 Армения като домакин в последна среща и за двата тима от квалификациите за ЕВРО 2024.

Третите от Мондиала в Катар се нуждаеха от победа, за да си осигурят място сред финалистите.

Причината е, че в другия мач Уелс водеше на Турция в голяма част от мача им със същия резултат (южните ни съседи изравниха) и при равенство или загуба в този, "ватрените" щяха да останат без място на еврофорума.

Попадението за Хърватия отбеляза Анте Будимир в 43-ата минута след асистенция на Борна Соса.

С успеха Хърватия събра актив от 16 точки и завършва на втора позиция в група "D". Турция приключват първи със 17. Уелс остават на трето място с 12, а Армения са четвърти с 8. Последни са Латвия с 3 точки.