Световният вицешампион Франция победи като гост Гибралтар с 3:0 в квалификация за Европейското първенство в Германия през 2024 година.

За "петлите“ това бе трета победа от три изиграни мача. Тимът на Гибралтар регистрира трета загуба, като остава без отбелязан гол.

Французите влязоха в мача крайно лежерно. Въпреки това още в 3-ата минута поведоха чрез Оливие Жиру и след асистенция на Кингсли Коман.

В добавеното време на първата част избраниците на Дидие Дешан вкараха и втори гол, от дузпа чрез Килиан Мбапе.

След почивката падна още само един гол, като Аутеп Муели си вкара автогол в 78-ата минута на двубоя.

В другия мач от групата Гърция победи у дома Ирландия с 2:1.

В класирането Франция е лидер с 9 точки. Гърция има 6 точки и е мач по-малко. Нидерландия има 3 точки и мач по-малко, Ирландия 0 точки и мач по-малко. Гибралтар е на последното място без спечелена точка.