Националният отбор на Унгария постигна изключително ценна победа в преследването на целта си за класиране на европейското първенство през 2024 г. в Германия. "Маджарите" спечелиха домакинството си на Сърбия с 2:1 в мач от 7 кръг на нашата Група "G" от европейските квалификации.

И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме. Барнабас Варга откри в 20' след асистенция Лоик Него. Балканците успяха да изравнят в 33' чрез Страхиня Павлович, който получи голов пас от Андрия Живкович.

Минута по-късно унгарците вкараха и последния гол в мача благодарение на втората асистенция на Него и попадението на Роланд Салай.

Унгария заема първо място във временното класиране с 13 точки след 5 мача, докато Сърбия е на втора позиция с 10 точки след 6 срещи.