С два гола на капитана си Килиан Мбапе Франция победи като гост Нидерландия с 2:1 в мач от група "В“ на квалификациите на Европейското първенство през 2024 година в Германия.

За световните вицешампиони това бе шести успех от шест изиграни мача, като тимът има само един допуснат гол от началото на квалификациите. Победата подпечата визите на "петлите" за финалите на Евро 24.

Французите постигнаха втори успех над Нидерландия в групата, след като на старта на квалификациите се наложиха у дома с 4:0.

За Нидерландия това е втора загуба в групата, като и двете са от французите. Тимът има мач по-малко.

Мбапе откри резултата в 7-ата минута на мача след асистенция на Джонатан Клаус. В 53-ата отново той бе точен за 2:0.

Домакините върнаха едно попадение чрез Куилиндши Хартман в 83-ата минута за крайното 1:2.

На вратата на Нидерландия титуляр бе стражът на Брайтън Барт Вербрюген, който на 21 години и 56 дни стана най-младият вратар, играл за националния тим на Нидерландия за последните 54 години.

На 16 април 1969 година Ян ван Беверен игра за Нидерландия срещу Чехословакия на 21 години и 42 дни.

В другия мач от групата Гърция победи като гост Ирландия с 2:0.

Йоргос Якумакис в 20-ата и Йоргос Масурас в четвъртата минута на добавеното време на първата част бяха точни за гостите.

За Гърция това е четвърти успех от шест мача, като отборът е втори в групата.

Ирландия регистрира пета загуба, като еу на четвъртата позиция.