Бронзовият медалист от миналогодишното издание в Лигата на нациите - Полша е последният полуфиналист в надпреварата. Воденият от Никола Гърбич отбор надигра вицешампиона Япония с 3:0 гейма (25:23, 26:24, 25:12) в Нинбо, Китай.
Най-резултатен бе Кевин Сасак с 15 точки (3 аса, две блокади). От азиатците Кенто Мияура завърши със 17 точки (две блокади).
"Дружина полска" е в четворката на турнира всеки път от 2019-а насам. Във витрината си има една титла (2023 г.), едно сребро (2021 г.) и 3 бронзови медала.
Японците отбелязаха най-доброто си класиране миналата година, когато завършиха втори. През 2023 г. взеха бронз.
За място на финала възпитаниците на Никола Гърбич ще срещнат Бразилия в събота.



16:57 / 31.07.2025
1716










