Женският национален отбор на България спечели първия гейм от мача си срещу Южна Корея с 25:22 в мач от Лигата на нациите. Срещата се провежда в Чиба, Япония.

Най-резултатана за България в първата част бе Александра Миланова със 7 точки (1 блок), докато Мария Кривошийска и капитанът Радостина Маринова се отчетоха с по 4 точки.