Германия записа първа победа в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите при мъжете.
Бундестимът срази олимпийския първенец Франция с 3:1 гейма след обрат (23:25, 25:19, 27:25, 27:25).
Срещата се проведе във "Видеотрон Център" в Квебек, Канада.
За победителите Филип Джон вкара 20 точки, а Ерик Рьорс и Симон Торви допринесоха с по 15 пункта.
Най-много за "петлите" отбеляза Тео Фюр - 22.
С победата Германия се изкачи на 11-а позиция с успех, 3 поражения и 6 точки. Франция са 9-и с 2 победи, 2 загуби и 5 пункта.



23:46 / 15.06.2025
2019










