Тимът на Словения регистрира трета загуба на турнира от Лига на нациите по волейбол при мъжете, който се провежда в Бургас.
В последния си мач от състезанието в България, словенците отстъпиха на Япония с 0:3 гейма (25:27, 15:25, 16:25).
Един от съдиите на мача бе българина Добромир Добрев.
Преди останалите мачове от 8-ия кръг на надпреварата Словения е на 10-ото място в общото класиране с 4 победи и 4 загуби. В Бургас отборът спечели само 1 мач.
Япония постигна 5-а победа, като има и 3 загуби. Тимът е на 3-ата позиция. В Бургас азиатците записаха 2 победи и 2 загуби.
Кенто Миаура бе най-резултатен за Япония със 17 точки.
15 добави Тацунори Оцука, като всичките бяха от атака.
За Словения Ник Муянович реализира 16 точки.
Един от лидерите на тима – Рок Можич остана със 7.



14:06 / 29.06.2025
1772










