България взе втория гейм с 25:22 гейма и изравни 1:1 (17:25, 25:22) в двубоя със световния вицешампион Полша в среща от минитурнира на Волейболната лига на нациите при мъжете, който се играе в Гданск.
Срещата се провежда в препълнената зала "Ерго Арена".
"Лъвовете" губеха с 20:22, но направиха феноменална серия от 5 поредни точки, за да изравнят!
Тимът ни се бори да стигне до елиминациите в надпреварата, за които днешните съперници са сигурни още преди двубоя днес. При успех над Полша и утре над Иран, то съставът, воден от Джанлоренцо Бленджини, ще играе в "Топ 8" на състезанието.
Полша е в серия от 10 поредни победи над България във всички турнири! В предходните 10 "лъвовете" бяха спечелили цели 8!



18:54 / 19.07.2025
1414










