България спечели първия гейм с 25:23 срещу Куба в първи дуел от последната трета седмица на редовния сезон във Волейболната лига на нациите при мъжете. 

Двубоят се провежда в "Ерго Арена", ситуирана в полския град Сопот. 

Александър Николов бе най-резултатен в първата част с 8 точки, от които 2 от блока и 6 от атака. 

Неговият брат Симеон Николов се завърна на титулярното място на разпределителя. 

България е в серия от 2 поредни загуби от Куба.