Джанлоренцо Бленджини, селекционер на българския национален отбор по волейбол, беше много разочарован след тежкото поражение от Иран, което изхвърли тима ни от следващата фаза във Волейболната лига на нациите.
"Много е трудно, защото започнахме изключително лошо. Такъв тип мачове е особен. Трябва да успееш да запазиш спокойствие и да правиш добре лесните неща. От другата страна видяхме много силен отбор, който ни пресираше. Нормално е да се ядосвам в такива моменти. Просто имахме лошо начало, което оказа влияние. Не съм толкова добър в психологията, мога само да гадая какви са причините. Имаше твърде много напрежение в началото. Не е никак лесно да се върнеш след такива изоставания. Надявам се отборът да се научи. Това е част от процеса. Той е комплексен, обхваща и тази ментална страна. Трябва да се учим от този тип мачове и да помислим защо", заяви Бленджини пред VBTV след края на срещата в Гданск.



20:28 / 20.07.2025
4723










