България спечели първия гейм с 27:25 срещу Япония в първия двубой за двата тима от втората седмица в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите при мъжете. 

Срещата се играе в препълнената "Арена Бургас". 

"Лъвовете" започнаха силно двубоя, повеждайки с 4:0 и 8:4, но след доста грешки и силна игра на Япония, азиатците обърнаха и поведоха с 24:21, но след уникална игра от страна на Александър Николов на сервис и в атака, тимът ни взе откриващата част. 

"Самураите" са финалисти от миналогодишното издание на турнира. Те са без звездите си Юи Нишида, Ран Такахаши и Юки Ишикава.