България спечели първия гейм с 27:25 срещу Япония в първия двубой за двата тима от втората седмица в тазгодишното издание на Волейболната лига на нациите при мъжете.
Срещата се играе в препълнената "Арена Бургас".
"Лъвовете" започнаха силно двубоя, повеждайки с 4:0 и 8:4, но след доста грешки и силна игра на Япония, азиатците обърнаха и поведоха с 24:21, но след уникална игра от страна на Александър Николов на сервис и в атака, тимът ни взе откриващата част.
"Самураите" са финалисти от миналогодишното издание на турнира. Те са без звездите си Юи Нишида, Ран Такахаши и Юки Ишикава.



20:05 / 25.06.2025
1572










