България загуби със 17:25 точки първия гейм от двубоя със световния вицешампион Полша в среща от минитурнира на Волейболната лига на нациите при мъжете, който се играе в Гданск. 

Срещата се провежда в препълнената зала "Ерго Арена". 

Бартош Беднож и Бартоломей Боладз бяха най-резултатни за домакините през първия гейм. Те финишираха с по 4 точки. 

За състава на България Александър Николов бе над всички с 4 пункта. 

Тимът ни се бори да стигне до елиминациите в надпреварата, за които днешните съперници са сигурни още преди двубоя днес. При успех над Полша и утре над Иран, то съставът, воден от Джанлоренцо Бленджини, ще играе в "Топ 8" на състезанието.

Полша е в серия от 10 поредни победи над България във всички турнири! В предходните 10 "лъвовете" бяха спечелили цели 8!