Мъжкият ни национален отбор по волейбол започна със загуба участието си в турнира Лига на нациите. Селекцията на Джанлоренцо Бленджини претърпя загуба в първия си мач срещу световния шампион Италия с 3:1 гейма (25:16, 22:25, 25:19, 25:19). Двубоят се проведе в Квебек, Канада.
Най-резултатен за България бе Алекс Николов със 17 точки (2 аса), докато капитанът Илия Петков се отчете с 10 точки (2 блока). За италианците най-резултатни бяха Ботоло Матиа и Джованимария Гарджуло с по 13 точки.
Вторият ни мач е срещу Аржентина в петък от 23:30 часа българско време.



20:03 / 11.06.2025
1466










