Женският национален отбор на България по волейбол стартира със загуба на втория си турнир за сезона в Лига на нациите.
В първия си мач от състезанието в Хонконг избраничките на селекционера Антонина Зетова отстъпиха на олимпийския шампион Италия с 1:3 гейма (17:25, 25:23, 15:25, 15:25).
За българките това бе трета загуба в състезанието общо от 5 изиграни мача и втора поредна. Преди останалите мачове от 5-ия кръг отборът е на 9-ата позиция.
Италия постигна пети успех от пет мача, като излезе временно на първото място.
"Скуадра адзура“ загуби трети гейм от началото на турнира.
Отборът на България записа 10-а поредна загуба в съперничеството си с Италия. Тимът ни успя да измъкне гейм на този съперник за първи път от 2010 година насам.
На 19 юни българките излизат в следващия си мач в Хонконг срещу Китай.
Италия играе в същия ден срещу Тайланд.
За България най-резултатна бе Александра Миланова с 15 точки, 14 от които от атака.
Също с 15 точки приключи и Микаела Стоянова.
Христина Вучкова помогна с 12 точки.
За Италия голямата звезда Паола Егону реализира 27 точки.



10:21 / 18.06.2025
1594










