Левски и Ботев Враца завършиха наравно 1:1 в контрола, която се проведе в Правец. Приятелският мач започна с минута мълчание в памет на 17-годишния привърженик на врачани Иван Стоичков и неговата 16-годишна приятелка Йоана Митова, които загинаха в катастрофа преди два дни.

Мартин Петков откри резултата за Ботев в началото на втората част, а крайният резултат оформи Евертон Бала в даденото от съдията продължение.

Това бе трета контрола за "сините" по време на летния им подготвителен лагер, като преди това те победиха Академик Свищов и Етър Велико Търново. За врачани пък това бе първа лятна контрола.

Следващият приятелски мач на възпитаниците на Хулио Веласкес ще бъде срещу сръбския Радник Сурдулица на 30 юни на ст. "Георги Аспарухов". Играчите на Тодор Симов пък ще играят със Спартак Плевен на 1 юли.