Етър зарадва публиката на стадион "Ивайло“ в контролата срещу Берое, побеждавйаки с 2:1.

Тонислав Йорданов откри за гостите с глава в 17-ата, но търновци обърнаха с попадения на Мартин Тошев и Денислав Ангелов.

В стартовия състав на Етър започнаха четирима от новите – Дамян Христов, Илкер Будинов, Шано Бокулда и Димо Бакалов. Последният в 13-ата минута от фаул стреля над гредата. Гостите обаче издебнаха етърви в 17-ата минута с една контра, при която Говачи центрира отдясно и оставеният непокрит Тонислав Йорданов с глава вкара за 0:1. Удар на Викторио Вълков също с глава не затрудни Дамян Христов.

"Виолетовите“ трайно пренесоха играта напред. В 37-ата минута Шано Буколда технично намери Крум Стоянов, който стреля без забавяне, но вратарят спаси. Отново Бакалов от фаул стреля над вратата.

Втората част започна с гол – след центриране отляво Мартин Тошев с глава изравни за 1:1. Последваха много силни минути и първо след пробив на скорост на Владислав Найденов защитник едва не си вкара автогол. После пък Тошев с глава стреля над гредата. В 52-ата минута Антъни Лебан с удар от дистанция принуди вратаря да спасява. Георги Александров с глава опасно насочи топката на сантиметри от гредата.

Мартин Николов пък с бомбен удар разтърси напречната греда. В 77-ата минута друго ново попълнение – Денислав Ангелов напредна сам срещу вратаря и технично се разписа за крайното 2:1.