Националният отбор на Сенегал постигна изключително престижна и изненадваща победа в приятелския си двубой срещу петкратния световен шампион Бразилия. Контролата, която се проведе в Лисабон, завърши 4:2 за "Лъвовете на Теранга".

Срещата започна чудесно за южноамериканците, които откриха резултата в 11' чрез Лукас Пакета, но 11 минути по-късно африканците изравниха чрез Хабиб Диао. Началото на второто полувреме беше изцяло в полза на Сенегал, тъй като Маркиньос си вкара автогол в 52', а Садио Мане също се разписа три минути по-късно.

"Селесао" успяха да върнат интригата в 58', когато Маркиньос се реваншира за грешката си минути по-рано с гол във вратата на съперника. Садио Мане оформи крайния резултат в даденото от съдията продължение, когато реализира дузпа.