Отборът на Бенфика, който е шампион на Португалия от миналия сезон, победи като домакин състава на Ал Насър, в който почти цял мач игра суперзвездата Кристиано Роналдо с 4:1.

Завърналият се в португалския гранд Анхел ди Мария откри резултата в средата на първото полувреме, а португалския национал Гонсало Рамос вкара нови два гола до почивката, а малко преди нея Халид Ал-Ганам върна един гол за Ал Насър.

Новото попълнение на Бенфика - 18-годишният полузащитник от Норвегия Андреас Шелдеруп оформи крайния резултат в 68-та минута.

Това е второ поредно поражение за Кристиано Роналдо и отборът му в приятелските срещи в Португалия, след като преди дни загуби от Селта с 0:5, а нападателят няма гол от началото на лятната подготовка на тима.