Бившият италиански шампион - Милан, записа трета загуба в предсезонната си подготовка. "Росонерите" отстъпиха на Барселона с 0:1 в контрола, която беше част от турнето в САЩ на двата отбора и се игра в Лас Вегас.

Ансу Фати, който се появи в игра за второто полувреме, реализира единствения гол в мача 10 минути след началото на втората част. За Барселона това беше втора поредна победа в САЩ, след като "каталунците" се наложиха с 3:0 срещу Реал Мадрид в американското "Ел Класико".

Преди началото на Серия А Милан ще продължи подготовката си в Италия и ще играе няколко контроли с местни съперници преди да открие участието си в шампионата с мач срещу Болония на 21 август.

За Барселона след седмица предстои среща с английския Тотнъм за трофея "Жоал Гампер".