Ботев загуби с 0:3 контролата срещу вицешампиона на Кипър АПОЕЛ Никозия, която се игра в Правец.

Момчетата на Даниел Моралес допуснаха два гола през първата част и един в края на мача. Дебют за Ботев направи новото попълнение Стефан Велев, който се появи в 70-ата минута. Тогава на терена се появи и намиращият се на проби френски нападател с гвинейски корени Мамаду Гюраси.

В 9-ата минута гостите отбелязаха първото попадение след удар с глава на Гавриел.

В 12-ата минута Браян Переа стреля с глава, но стражът на кипърците спаси.

След още 8 минути игра отборът от Кипър вкара втори гол. Този път Сарфо стреля, топката рикошира и влезе в мрежата на Красимир Костов.

До почивката футболистите на Даниел Моралес имаха няколко възможности. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря, а същото се случи и след удар на Чавдар Ивайлов в 26-ата минута.

В 42-ата минута Браян Переа и Чавдар Ивайлов разиграха добре, но Переа не можа да засече топката във вратата.

2 минута по-късно Момчил Цветанов изпълни пряк свободен удар, но топката мина покрай гредата.

Малко след почивката Чавдар Ивайлов стреля опасно, но топката мина над вратата.

В 48-ата минута Даниел Генов центрира от ъглов удар, Браян Переа стреля с глава, но изпрати топката в аут.

След още 7 минути игра Переа отново стреля с глава, но вратарят на АПОЕЛ се справи.

Последва и удар на Диого Барбоса над вратата на гостите.

В 84-ата минута футболистите на АПОЕЛ вкараха и трети гол, след като се възползваха от грешка в защитата на Ботев.

3 минути преди края Митко Панов центрира, но Мамаду Гюраси се размина с топката.

В 88-ата минута Митко Панов изведе Иван Нешков в добра позиция, той стреля, но стражът изби в ъглов удар.