Българският национален отбор записа пореден срамен мач. Този път "трикольорите" допуснаха първа в историята си загуба от Албания с 0:2 в приятелска среща, играна на стадион "Еър Албания" в Тирана.

Казим Лачи даде аванс за домакините в 41-ата минута. Мучи пусна успоредно подаване на голлинията, където Ясир Асани не успя да играе добре с топката, тъй като бе блокиран от Марин Петков. При добавката Лачи бе точен във вратата на Димитър Митов.

Второто попадение падна след почивката, когато pриспивното темпо на мача отслаби концентрацията на нашата защита и Мучи (80') бе оставен да пробие с лекота през центъра. Той отправи тежък изстрел от далечна дистанция и се превърна в невъзможен за спасяване от слисания Христо Иванов.

Това е първа победа за Албания над България в историята между двата отбора, които вече имат 8 двубоя помежду си. "Трикоьорите" записаха четвърто поражение в последните си шест срещи.