Арабският Ал-Хилал надигра американския Интер-Маями в зрелищен приятелски мач, завършил при резултат 4:3. Той се проведе на стадион "Kingdom Arena" в Рияд, Саудитска арабия.

Домакините поведоха чрез звездата си Александър Митрович в 10-ата минута. Асистенцията беше на неговия сънародник Сергей Милинкович-Савич. Само три минути по-късно Абдула Ал Хамдан покачи на 2:0 за Ал-Хилал.

Новото попълнение на Интер-Маями - Луис Суарес намали след гол в 34-ата, но бразилецът Майкъл възстанови преднината на арабите с попадение в 44-ата минута.

Мегазвездата Лионел Меси намали от дузпа в 54-ата, а една по-късно световният шампион с Аржентина асистира за гола на младия Дейвид Руис, с който американците изравниха резултата.

В 88-ата минута друг бразилец от Ал-Хилал - Малком донесе победата за своя тим, разписвайки се след пас на Ясир Гарсан Ал Шахрани.

Това беше исторически първи мач между двата тима.

Успехът е 21-и пореден за Ал-Хилал във всички турнири.