Етър победи лидера във Втора лига Септември (София) в контролен мач.

За "виолетовите“ това бе четвърта проверка от началото на зимната подготовка.

Головете в мача паднаха през втората част.

Ловре Кнежевич откри резултата от дузпа в 64-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу дебютиралия за тима от Велико Търново Иван Василев.

В 83-ата минута Дидис Лутумба-Пита намери Макан Сидибе, който с удар извън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0.

В самия край на мача Септември стигна до почетно попадение след грешка на вратаря Ангел Мартинов за крайното 2:1.

СЪСТАВЪТ НА ЕТЪР: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Александров, Георги Ангелов, Луис Кордова, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров (Ангел Мартинов, Кольо Станев, Мартин Николов, Ловре Кнежевич, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Радослав Найденов, Иван Василев, Дидис Лутумба-Пита, Брайън Есало, Макан Сидибе, Жан-Марк Тибуе).