Барселона спечели с 4:2 срещу Тотнъм и спечели трофея "Жоан Гампер" за 11-та поредна година. Двубоят, който по традиция се провежда през август, преди "каталунският" гранд да започне участието си в Ла Лига, не вървеше според очакванията на старши треньора Шави.

Роберт Левандовски изведе Барселона напред в резултата още в третата минута. Доста неочаквано дойде обратът за Тотнъм още през първото полувреме, а голмайсторът беше още по-непредсказуем и то при отсъствието от състава на Хари Кейн.

Полузащитникът Оливър Скип се разписа на два пъти за "шпорите", вкарвайки повече попадения от колкото имаше целия минал сезон във всички турнири.

Все пак Барселона стигна до успеха в последните 10 минути на срещата, когато  Феран Торес изравни, а Ансу Фати изведе "каталунците" напред. В добавеното време на срещата завърналият се от наем в Осасуна - Абде Езалзули оформи крайния резултат.

Тимът на Шави стартира защитата на титлата си в Испания с гостуване на Хетафе в неделя.