Ботев загуби с 2:3 от Монтана първата си контролна среща по време на зимната подготовка. Момчетата на Христо Янев направиха куп пропуски пред вратата на Монтана, а головете отбелязаха Диого Барбоса и Марко Мажуга. И петте попадения паднаха през първото полувреме на двубоя.

Още в 3-ата минута Диого Барбоса изведе сам срещу вратаря Спас Георгиев, но той изпрати топката над вратата.

В 6-ата минута Барбоса даде хубав пас към Марко Мажуга, който се озова на голова позиция, но стреля в аут.

Футболистите от Монтана отбелязаха гол в 9-ата минута, като след центриране от ъглов удар успяха да вкарат във вратата на Красимир Костов.

Ботев изравни в 14-ата минута, когато Диого Барбоса реализира директно от пряк свободен удар.

В 20-ата минута резултатът стана 2:1 за Ботев. Бубакар Траоре пусна към Мирослав Маринов, който центрира успоредно и Марко Мажуга отбеляза.

В 22-ата минута футболистите на Монтана успяха да изравнят резултата, след като остана непокрит човек в наказателното поле, който вкара второто попадение.

В 32-ата минута вотородивизионният тим вкара и третото попадение в срещата.

След 4 минути игра футболистите на Христо Янев пропуснаха да изравнят. Мирослав Маринов изведе Браян Переа сам срещу вратаря, но нападателят пропусна.

През втората част ботевци пропуснаха още няколко чисти голови положения. В 58-ата минута Иван Колев бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Отново той пропусна в 60-ата минута. 10 минути преди края Мартин Смоленски пусна извеждащ пас към Иван Колев, който обаче изпрати топката в аут.