Шампионът на Австрия в последните 10 години - РБ Залцбург, направи всичко необходимо, за да загуби приятелската среща, която игра с финалиста в Шампионската лига - Интер.

Домакините отстъпиха с 3:4, след като допуснаха попадение в 90-та минута. Още в самото начало нападателят на РБ Залцбург Карим Конате пропусна дузпа, въпреки че след това се реваншира с два гола до края на полувремето.

Резултатът след 45 минути игра беше 2:3, след като Де Фрай и Хоакин Кореа от Интер се разписаха, а Павлович от състава на домакините си вкара автогол. Самсън Байду изравни през втората част, а след изпусната нова дузпа, този път от Роко Симич, Интер стигна до победата с след гол на Стефано Сенси в края на мача.

За Интер предстои още една контролна среща в следващите дни, преди тимът на Симоне Индзаги да започне участието си в новия сезон на Серия А с домакинство на Монца.