Сакраменто Кингс, с Александър Везенков в редиците си, остана на крачка от класиране за плейофите в Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съединените щати и Канада.

В решителен двубой от плейн-ин турнира за място в плейофите в Западната конференция Сакраменто загуби гостуването си на Ню Орлиънс Пеликанс с 98:105 точки (24:22, 21:32, 29:29, 24:22).

Катастрофална втора четвъртина за Сакраменто решиха изхода на двубоя в полза на домакините.

Спортист №1 на България за 2023 година се появи на площадката във втората четвъртина, за целия мач изигра 10:40 минути, за които записа 2 точки, 2 борби в атака и 1 отнета топка.

За Сакраменто най-резултатен с 35 точки бе Де'Аарън Фокс. Домантас Сабонис отново бе на познатото си високо ниво, като завърши с "дабъл-дабъл“ – 23 точки и 14 борби.

За Ню Орлиънс Брeндън Инграм се отчете с 26 точки. Литовският център Йонас Валанчунас добави 19 точки и 12 борби.

На старта на плейофите в Западната конференция Нюѝ Орлиънс Пеликанс среща лидера Оклахома Сити Тъндър.