Сакраменто Кингс с Александър Везенков в състава си победи Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 в мач от редовния сезон на НБА. В третия си мач от шампионата в надпреварата българският баскетболист вкара 11 точки за 18 минути игра и се отчете още с 4 борби и една асистенция.

Най-резултатен за "кралете" беше Де'Арън Фокс с 37 точки. Антъни Дейвис записа 30 точки за "езерняците", а 27 точки добави звездата на тима ЛеБрон Джеймс.

Сакраменто Кингс спечели убедително първата четвърт с 41:28, но след това Лейкърс навакса изоставането си и в крайна сметка се стигна до продължения при резултат 115:115 в края на последната четвърт. В тях отборът на Везенков се наложи със 17:12 и спечели калифорнийското дерби, като помрачи 20-годишнината от дебюта на ЛеБрон Джеймс в НБА.