Сакраменто Кингс стигна до впечатляваща победа при гостуването си на Мемфис Гризлис със 123:92 (34:29, 36:29, 31:21, 22:13) в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Александър Везенков получи само три минути игрово време в края на последната четвърт, като записа 2 точки и 1 борба на сметката си. Включването на българския национал дойде при внушителна преднина в полза на неговия тим.

Така Сакраменто постигна втора поредна победа. Тимът на Майк Браун се намира на петото място в класирането на Западната конференция с баланс от 19 победи и 12 загуби. Мемфис инкасира третото си последователно поражение, като отборът на Тейлър Дженкинс остава далеч от зоната на плейофите - 13-а позиция с актив от 10-22.