Отборът на Сакраменто Кингс, където играе звездата на българския баскетбол Александър Везенков, записа втора поредна загуба в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (NBA) на Съдинените щати и Канада.

"Кралете“ загубиха гостуването си на Портланд Трейлр Блейзърс със 113:130 точки (33:32, 27:35, 35:37, 18:26).

Слаба заключителна четвърт провали тима на Сакраменто.

Портланд се върна към победите, след като преди този мач бе с две поредни загуби.

За домакините шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Анфърни Симънс с 29 точки. 25 добави австралиецът Дуоп Рийт.

За Сакраменто отново блестяха Де'Аарън Фокс и Домантас Сабонис. Фокс наниза 43 точки за 38:23 минути на паркета, а Сабонис добави 34 точки и 12 борби за 36:27 минути игра.

Везенков записа 9:21 минути игра, за които не реализира точки, като в актива си има 1 борба в атака и 1 асистенция. Българинът записа 3 неуспешни стрелби от зоната за 3 точки и 1 лично нарушение.

След 12-ата си загуба от 29 изиграни мача Сакраменто е на 6-ото място в Западната конференция.

Портланд постигна 8-ия си успех за сезона, като е на 14-о място в дивизията.