ЦСКА 1948 победи като домакин Дунав Русе с 3:0 в мач от 20-ия кръг във Втора лига.

Росен Божинов в 16-ата, Кристиян Бойчев в 56-ата и Мартин Атанасов в 83-ата минута вкараха головете за домакините.

От 54-ата минута Дунав игра с десет души, след като Калин Георгиев бе отстранен за втори жълт картон.

Треньорският щаб на Дунав не можеше да разчита за мача заради вирусно заболяване на Олег Димитров, Никола Колев, Георги Иванов и Илия Миланов. Денислав Минчев изигра 90 минути със сериозни здравословни проблеми.

За Дунав това е трета поредна загуба, като отборът има 19 изиграни мача, след които е на 11-о място в класирането.

ЦСКА 1948 е на 9-а позиция, като има точка повече от Дунав. За "червените“ това е седми успех за сезона.

Резултати от мачове от 20-ия кръг във Втора лига

Янтра Габрово – Спартак Варна 2:1

Лудогорец Втори отбор – Добруеджа 1:1

ЦСКА 1948 Втори отбор - Дунав Русе 3:0.

В класирането лидер е Септември София с 41 точки, пред Спартак Варна с 36, Марек 35 и др.