Черноморец Бургас продължава отличната си серия, след като в последната среща от осмия кръг на Втора лига победи като домакин тима на Добруджа с 1:0. Единственото попадение вкара Венци Славов още във втората минута след асистенция на Дани Иванов.

Срещата в Бургас стартира с минута мълчание в памет на детенцето от Дунав (Русе), което загуби живота си след удар от мълния. Подкрепа беше изразена и за Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.

За Черноморец победата срещу Добруджа е втора поредна и след загубат в първия кръг на Втора лига, тимът вече седем поредни срещи няма поражение, а в актива си е събрал 13 точки. С успехът Черноморец изпревари и Добруджа, за когото това беше второ поражение от началото на сезона.