Септември София записа нова победа във Втора лига и продължава да е лидер в класирането, след като победи Марица Пловдив с 3:1. Играчите на Красимир Балъков губеха в резултата още от първата минута на мача след гол на Станислав Маламов.

Обратът за Септември беше осъществен още до края на полувремето след попадения на Асен Георгиев и Йордан Йорданов, а крайният резултат беше оформен от Димитър Костадинов след малко повече от час игра.

Септември е лидер в класирането след 11-ия кръг на Втора лига и изпреварва втория Монтана с три точки.

След четири поредни загуби Марица Пловдив е в долната половина на класирането. В другите срещи от този кръг Добруджа спечели североизточното дерби със Спартак Варна с 2:0 и се изравни със своя съперник в подреждането, а Спортист Своге загуби с 1:3 от дубъла на Лудогорец.