Отборът на Монтана постигна деветия си успех за сезона във Втора лига.

В мач от 19-ия кръг на второто ниво на футбола в България Монтана победи у дома Марек с 2:1.

В 37-ата минута капитана на Монтана Димитър Буров пропусна дузпа, а пет минути по-късно проблемите на домакините станаха по-сериозни, след като Николай Ганчев даде преднина в резултата за гостите от Дупница.

Тимът на Монтана стигна до равенството в 75-ата минута с гол на Владислав Цеков. В добавеното време на мача Александър Тодоров донесе пълният комплект точки на домакините.

В класирането Монтана е на трето място в равен актив с втория – Спартак Варна (по 33 точки), но тимът от Варна е с мач по-малко.

Марек регистрира трета загуба за сезона, като е на четвърта позиция, на точка зад Спартак и Монтана.

Лидер е Септември София с 38 точки.

Резултати от мачове от 19-ия кръг във Втора лига, които се изиграха на 4 декември (понеделник)

Бдин (Видин) - Черноморец 1919 (Бургас) 1:0

Септември - Лудогорец II (Разград) 0:0

Монтана 1921 - Марек 1915 2:1