Спартак Варна постигна осмата си победа за сезона във Втора лига.

В мач от 14-ия кръг във второто ниво на футбола в България "соколите“ се наложиха у дома над Черноморец Балчик с 4:0.

За отбора от Балчик това е осма загуба за сезона.

Виктор Митев се отличи с два гола за победата на домакините. Той се разписа са 1:0 в 31-ата минута на двубоя, а седем по-късно Ахмед Ахмедов покачи на 2:0. Митев отбеляза второто си попадение в 41-ата минута, а в 85-ата Йохан Нзи оформи крайното 4:0 за Спартак Варна.

В друг мач от кръга Литекс победи като гост Беласица в Петрич с 1:0. Победният гол за гостите бе дело на Виктор Василев в 50-ата минута.

В класирането, преди останалите мачове от кръга, Спартак е на второто място, като изостава с три точки от лидера Септември София, но е и с мач повече. Черноморец Балчик е на 16-а позиция.

Литекс е на 10-о място, ая Беласица са на 13-а позиция.