Франческо Баная спечели състезанието за Голямата награда на Индонезия по мотоциклетизъм на писта в Кралския клас, 15-и кръг от шампионата.

26-годишният пилот на "Дукати“ стартира от 13-ата позиция, но с впечатляващо каране стигна до победата.

За Баная това е шеста победа за сезона, с която се върна на върха в генералното класиране при пилотите.

Лидерът и победител в спринта в Индонезия, испанецът  Хорхе Мартин  от "Прима Прамак Рейсинг“ отпадна в 13-ата обиколка.

Втори, след Баная, остана Маверик Винялес от Испания и тима на "Априля Рейсинг“, който изостана с 0,306 секунди от победителя. "Топ 3“ на състезанието допълни и френския пилот на "Монстър Енерджи Ямаха Мото Джи Пи“ Фабио Куартараро, изостанал с 0,433 секунди от победителя.

В генералното класиране Баная има аванс от 18 точки пред Хорхе Мартин. Трети е италианския пилот  Марко Бедзеки.

Следващият кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Австралия от 20 до 22 октомври. До края на сезона остават още пет състезания.