Българският пилот Никола Цолов не успя да се пребори за точки в състезанието от надпреварата във Формула 3 в Монако.

Родният състезател предизвика инцидент, заради който бе наказан д 10 секунди и приключи надпреварата последен.

Цолов, който в събота постигна първата си победа в кариерата във Формула 3, печелейки спринтовото състезание в Монте Карло, стартира от 12-а позиция. Заради контакт с болида на свой съперник българинът изостана и финишира 27-и. Инцидентът беше разследван от стюардите, които прецениха, че вината е на Цолов и му дадоха 10-секундно наказание.

Състезанието спечели Габриеле Мини, който печели за втора поредна година в Монако.

Мини е начело в генералното класиране след първите четири кръга за сезона. Никола Цолов е на 12-а позиция.

Следващият кръг от сезона във Формула 3 е в Барселона (21-23 юни).