Япония разгроми Тунис с 4:0 в двубой от втория кръг в група "F“ на Световното първенство.

В потока са и тимовете на Нидерландия и Швеция.

Мачът се играе в Монтерей, като е двубой № 1 000 на световни първенства.

Разочароващ дебют начело на Тунис направи Ерве Ренар.

Азиатците награбиха съперника от първия съдийски сигнал, като във 2-ата минута Аясе Уеда падна в наказателното поле на Тунис, но японците не получиха дузпа.

В 4-ата минута халфът на Кристъл Палас Даичи Камада завърши бърза атаката на Япония с гол за 1:0. Асистенцията бе на нападателя на Реймс Кейто Накамура.

В 10-ата минута Уеда стреля опасно от ръба на пеналтерията, като Аймен Дахмен спаси.

В 31-ата минута на мача падна и втория гол. Уеда стреля от дистанция, като топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Дахмен. За Уеда това е 41-ви мач за националния отбор на Япония, като вкара 17-ия си гол.

Футболистите на Тунис не успяха да запишат точен удар към вратата на Япония през първата част.

През второто полувреме паднаха и още два гола.

В 69-ата минута Аясе Уеда демонстрира страхотен поглед и подаде към Джуня Ито, който от вътрешността на пеналтерията изпрати топката в долния десен ъгъл. 

Уеда, който почти сигурно ще завоюва отличието за играч на мача с 2 гола и 1 асистенция, засече отлично центриране и отправи фантастичен удар с глава зад вратаря в 83-ата минута, оформяйки крайното 4:0.

Следващия и последен мач от груповата фаза мач за японците е срещу Швеция на 26-и юни, петък. Те изравниха Нидерландия на върха на класирането в групата си с еднакви показатели.