Националният отбор на Йордания се присъедини към тимовете на Хаити, Тунис и Турция, които със сигурност се прибират у дома след края на груповата фаза на Мондиал 2026.

Това стана факт, след като "смелите" загубиха втория си мач на Светонвото от Алжир с 2:1.

Йордания има 0 точки след двете си поражения и нямат шанс за третата позиция в група "J", дори по някакво чудо да спечелят последния си мач срещу Аржентина.

Аржентинците пък от своя страна са сигурни първенци в своята група, присъединявайки се към отборите на Германия, Мексико и САЩ. Своето място на 1/16-финал подсигуриха и Франция и Норвегия, но първото място в тяхната група ще стане ясно след изиграването на двубоя помежду им.