Капитанът на Египет Мохамед Салах е под въпрос за мача от осминафиналите на Световното първенство срещу Австралия в петък, след като получи контузия в подколянното сухожилие, предава BBC Sport.

34-годишният футболист беше заменен по време на равенството 1:1 на Египет с Иран, а лекарят на отбора Мохамед Абу каза, че Салах се е оплакал от болка, преди по-късно скенер да потвърди разтежение на подколянното сухожилие.

В изявлението на Египетската футболна асоциация се добавя, че Салах е започнал програма за лечение, но не се дава никаква информация дали нападателят ще може да играе срещу Австралия в Далас на 3 юли.

"Говорих със Салах и, ако Бог е дал, контузията не изглежда сериозна“, каза треньорът на Египет Хосам Хасан след мача с Иран.

"Той ме увери, че всичко ще бъде наред, че не е сериозна контузия.“

Салах отбеляза веднъж и даде две асистенции досега на това Световно първенство, като Египет се класира на второ място в Група "G".