Англия ще играе срещу Франция в мача за третото място на Световното първенство в Канада, САЩ и Мексико. Вчера "Трите лъва" допуснаха поражение от Аржентина с 2:1 в полуфинал, въпреки че водеха до 85'.

Така селекцията на Томас Тухел се превръща в едва втория национален отбор през 21 век, който открива резултата в полуфинал, но в крайна сметка отпада. 

За пръв път това се случи преди 8 години, когато Англия поведе срещу Хърватия в полуфинал в Русия, но в крайна сметка загуби след продължения.

Това бе четвърти полуфинал за Англия в историята на световни първенства, като англичаните преодоляват тази фаза само веднъж - през 1966 г., когато ставаи и шампиони. Това означава, че англичаните имат едва 25% успеваемост в полуфинали.

Лидер по участия в полуфинали е Германия с 12. След това са Бразилия и Франция с по 8 полуфинала, следвани от Италия със 7. Важно уточнение е, че на Мондиалите през 1950, 1974 и 1978 г. форматът на първенството е друг и не се играят полуфинали.