Футболната федерация на Демократична република Конго отмени подготвителния лагер на мъжкия национален отбор за предстоящото Световно първенство. "Леопардите" трябваше да проведат тренировъчен лагер в столицата Киншаса, но заниманието е отменено заради епидемията от ебола в страната.
Така възпитаниците на Себастиан Десабре ще се подготвят в Европа, където играят и всички национали на страната. Африканската държава има планирани контроли с Дания на 3 юни в Брюксел и на 9 юни с Чили в Испания.
Говорител на националния тим съобщи пред агенция "Ройтерс", че тренировъчният лагер на тима в САЩ е отменен заради изискване на здравните власти в Щатите, което не позволява влизането в държава на хора, които са били в Конго, Уганда или Южен Судан през последните три седмици.
Добрата новина за страната, която ще играе на Мондиал за пръв път от 1974 г., е че играчи и треньорски щаб живеят и работят извън пределите на ДР Конго, което означава, че не би трябвало да имат проблем с издаването на визи за турнира в САЩ, Канада и Мексико.
Демократична република Конго е в една група с отборите на Португалия, Колумбия и Узбекистан.



13:53 / 21.05.2026
175










